SVETSKÉ LISTY home page SECULAR LETTERS
O nás Klerikalizmus Rôzne Názory ENGLISH 
Múdrosť a tolerancia sú dve najdôležitejšie cesty k slobode
 
 
 
Zo sveta
Panna Marie v kondomu zle šokovala katolíky

Katolíci po celém světě se zděsili, když jezuitský plátek America před Vánocemi zveřejnil na svých stranách obrázek Panny Marie navlečené do kondomu. Jezuité se před koncem roku omluvili s tím, že šlo o omyl.

Z údivu nestačili vyjít věřící předplatitelé amerického týdeníku, když uvnitř našli inzerát nabízející koupi 22 cm sošky Panny Marie stojící nad hadem a zahalené delikátním latexovým závojem. Jak ovšem vyšokovaní pak museli být, když zjistili, že ten závoj není nic jiného než kondom a had může znamenat také něco jiného, popírajícího příběhy z Bible, že Marie porodila Ježíše Krista jako panna a přišla do jiného stavu na andělovu slovní výzvu . Napsal o tom na svých internetových stranách deník The Guardian. Zájemci o koupi se měli ozvat přes web.

Na titulní straně ihned zareagoval italský náboženský deník Corriere della Sera, na jehož titulní straně bývalý papežský literární expert Vittorio Messori vykreslil horor, když nalezl spermatickou čepičku na vrcholu závoje, která zřejmě měla nahradit tradiční korunku královny nebes. Britský sochař Steve Rosenthal uvedl, že své dílo připravil též pro den boje proti AIDS, tedy 1. prosinec. Primárně šlo o dílo, které se mělo zaměřit na pokračující tažení Vatikánu proti užívání kondomů. Magazín America přijal inzerci rád a naúčtoval mi 391 dolarů, řekl.

Když náš člověk přes inzerci viděl obrázek v černobílé, nenašel tam nic zvláštního, uvedl šéfredaktor jezuitského listu, reverend James Martin, s tím, že když pak viděl list v barvě, byla to pořádná pecka. Jsme jezuité. Nemyslím, že byste u nás v redakci našli někoho, kdo by předtím viděl kondom, vymlouval se zděšený šéf náboženského plátku.

Zdroj Haló noviny 5.1.2006
http://www.halonoviny.cz/


Na margo
 
Malý návrat do predvianočného obdobia :-)


Copyright © 2000—2006 Spoločnosť PROMETHEUS, Štefánikova 4, 811 05 Bratislava Bankový účet: 11481540 SLSP Bratislava, NK 0900
Adresa elektronickej pošty:
humanist@pobox.sk